FOTO: Ondrášek – Mezinárodní sborový festival Voce Magna ≡ Žilina (SK) – říjen 2019

Ve dnech 11. až 13. října se koncertní sbor Ondrášek zúčastnil 10. ROČNÍKU MEZINÁRODNÍHO SBOROVÉHO FESTIVALU  VOCE MAGNA, který probíhal v nádherném prostředí kulturního domu FATRA v Žilině.

Tři sluncem zalité dny se Ondráškům vydařily naprosto dokonale. Sbor  si odvezl domů vítězství v kategorii středoškolských sborů a zvláštní cenu poroty za hlasovou kulturu. V celkovém bodovém hodnocení skončili Ondrášci z šestnácti zúčastněných sborů druzí, jen těsně za celkovým vítězem zlínským sborem Cantica laeticia, který si vyzpíval Grand Prix. Všechna vystoupení, jak soutěžní, tak festivalová, se setkala nejen s vysokým oceněním ze strany odborné poroty, ale vyvolala spoustu lichotivých reakcí u posluchačů i u samotných soutěžících sborů, které nešetřily chválou a obdivem k neobyčejnému vytříbenému projevu Ondrášků.

Třešničkou na dortu byla nedělní pěší túra z  Vrátné doliny na  Chleb a Velký Kriváň. I zde prokázali Ondrášci bojovného ducha a většina novojičínských pěvců nesla ostrý výšlap  statečně, za což byli odměněni krásnými výhledy na Malou Fatru i  vzdálenějšími vrcholy Západních Tater.

Za skvělou reprezentaci našeho sboru i školy patří Ondráškům poděkování a uznání, i všem těm, kdo se na tomto úspěch podíleli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Fotogalerie, Multimédia. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.