POZVÁNKA: KONCET PROTI TOTALITĚ

Vážení přátelé,

letošní ročník Koncertu proti totalitě se uskuteční ON-LINE a 17. listopad si připomeneme společně s Akademií výtvarných umění a Knihovnou Václava Havla .

V sále Martinů vás tedy přivítáme virtuálně, 17. listopadu v 19.00.

ON-LINE přenos budete moct sledovat ZDE a také na Facebookové stránce projektu. Tamtéž najdete i veškeré informace o letošním programu a v den koncertu programovou brožuru ke stažení.

Můžete se těšit na fenomenální hudebníky – Jiřího Bártu, Martina Kasíka a Tomáše Vránu.

Zazní díla autorů, jejichž životy a tvorbu poznamenaly totalitní režimy nebo byli přímo vystaveni různým formám bezpráví – Bély Bartóka – Sonáta pro klavír, Bohuslava Martinů – Písničky na dvě stránky a Oliviera Messianea – Kvartet pro konec času.  

On-line přenos koncertu vizuálně doprovodí ukázky z výstavního projektu Doba trvanlivosti z dílny Akademie výtvarných umění. Projekt představí výtvarná díla současných studentů, absolventů a pedagogů AVU, jejichž sjednocujícím prvkem je téma totality, resp. přetrvávajícího totalitního myšlení a jeho „doba trvanlivosti“ v prostředí demokratické společnosti. Po ukončení nouzového stavu bude výstava volně přístupná v respiriu HAMU.  

Budeme rádi za rozšíření pozvání i mezi vaše přátelé a blízké.

Děkujeme a těšíme se naviděnou!

Tým Koncertu proti totalitě

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.