V současné době Ondrášek Novojičínský sbor ZUŠ čítá téměř 220 členů, jež pracují v pěti samostatných odděleních. Přípravná oddělení jsou tři – Hrášek, Rarášek a Kulihrášek.
Na ně navazuje hlavní koncertní sbor Ondrášek a v roce 2005 vznikl také Komorní sbor
Dětem z 1. přípravného oddělení říkáme Hrášci. Jsou to nejmladší členové Ondrášku, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 5 – 7 let. V současné době mají Hrášci cca 40 členů.
Hrášci svůj program nacvičují pravidelně jednou týdně pod taktovkou Michaely Mrštíkové a od listopadu 2021 Žanety Bezděkové. Klavír Marie Válková.
Rarášek je 2. přípravné oddělení a slučuje děti ve věku od 7 do 9 let. V tomto oddělení jsou děti již seznamovány se základy hudební nauky a hlasové výchovy. V současné době Rarášek navštěvuje 38 dětí.
Na své koncerty se Rarášek připravuje pravidelně dvakrát týdně pod vedením Michaely Mrštíkové, od listopadu 2021 Josefem Zajíčkem. Klavír Dušan Brus.
Děti, jež jsou členy 3. přípravného oddělení pod názvem Kulihrášek, jsou ve věku od 9 do 14 let. Většina těchto dětí prošla nižší přípravná oddělení, čímž jsou na ně kladeny již vyšší nároky týkající se hlasové kultury, bezchybné intonace a čtení not. V současné době má Kulihrášek 50 členů. Kulihrášek již koncertuje nejen po celé České republice, ale také v zahraničí.
Má za sebou řadu úspěchů na tuzemských i zahraničních soutěžích a festivalech. Kulihrášek pracuje pod taktovkou sbormistra Josefa Zajíčka. Klavír Dušan Brus.
Koncertní sbor Ondrášek je výběrem nejlepších hlasů přípravných odděleních a jeho členy jsou děti ve věku od 13 do 20 let. Toto těleso má 42 členů a je vedeno sbormistrem Josefem Zajíčkem. Klavír Tomáš Vrána.
Ondrášek každoročně vystupuje na mnoha koncertech doma i v zahraničí a úspěšně se účastní mnoha soutěží a festivalů.
Ondrášek si svým zpěvem získal jak odbornou, tak laickou veřejnost, o čemž svědčí mnohá uznání a naplněné sály. Ondrášek ovšem zaujímá diváky ne jen výborným zpěvem, ale také rozmanitou choreografií.
Na svá vystoupení se Ondrášek pečlivě připravuje pravidelně dvakrát týdně a výjimkou nejsou také různá soustředění či víkendové zkoušky.
Komorní sbor je tělesem nejmladším, bylo založeno teprve v roce 2005. Je to těleso utvořené z bývalých členů koncertního sboru ve věku od 18 do 27 let, které se zabývá interpretací náročnějších sborových děl včetně okrajových žánrů. Má 25 členů.
I přes svou krátkou působnost se již Komorní sbor může těší ze svých úspěchů jak na domácí, tak na zahraniční scéně.
Mezinárodní renomé si Komorní sbor získal na mezinárodní sborové soutěži v belgickém Neerpeltu v roce 2006, odkud si přivezl 1. cenu Cum laude. V roce 2008 získal cenu Grand prix na festivalu Canti veris Praga a cenu Excellent na mezinárodním festivalu v Montreux. Mezi výrazné úspěchy Komorního sboru se řadí 3. cena na prestižním sborovém mezinárodním festivalu Fleischmann International Trophy v irském Corku v roce 2010, 3. cena na mezinárodním festivalu v estonském Tallinu v roce 2011, zisk dvou platinových medailí (kategorie ženské sbory a folklor) na mezinárodní soutěži 1st Xinghai Prize International Choir Championships v Číně v roce 2012, zlatý diplom v kategorii duchovní hudba a vítěz kategorie mládežnické sbory na Mezinárodním festivalu Torúň PER MUSICAM AD ASTRA v Polsku v roce 2013, dvě zlatá pásma a jedno stříbrné pásmo (kategorie folklor, ženské sbory a smíšené sbory) na Mezinárodním festivalu v Kalamate v Řecku v roce 2015 či zlaté pásmo na Mezinárodním festivalu Baltic Sea – Riga v roce 2016.
Z poslední doby zmiňme zisk zlatého pásma a vítězství v kategorii na Mezinárodním festivalu sborového zpěvu Žilina VOCE MAGNA v roce 2017 či dvě první ceny v kategorii duchovní hudba a mládežnické sbory na Mezinárodním festivalu Golden Voices od Montserat ve Španělsku v roce 2019.
Komorní sbor se schází vždy jednou týdně a pracuje pod taktovkou sbormistra Josefa Zajíčka. Klavír Tomáš Vrána.