O sboru

Ondrášek byl založen v roce 1967 profesorem Václavem Ptáčkem. Sezóna 2023/2024 je již jeho 57. koncertní sezónou.

Ondrášek je dnes součástí Základní umělecké školy v Novém Jičíně, kde nachází vhodné podmínky pro svou činnost. Ondrášek Novojičínský sbor ZUŠ v současnosti pracuje v pěti sborových odděleních: Hrášek, Rarášek, Kulihrášek, Ondrášek, Komorní sbor.

Organizační záležitosti (evidence členské základny a styk s rodiči, organizace koncertů a koncertních cest, příprava sborových soustředění, šití a údržba stejnokrojů, propagace a styk s médii) zajišťuje Sdružení přátel sboru Ondrášek z. s..

Činnost sboru je neuvěřitelně bohatá. Hlavní důraz je kladen na hudebně-estetickou složku výchovy dětí. Nejdůležitějším posláním sboru je tudíž činnost koncertní. Ročně se Ondrášci představí posluchačům přibližně na čtyřiceti koncertech jak doma, tak v zahraničí.

Od samého počátku své činnosti Ondrášek spolupracuje s rozhlasovými a televizními studii. Na svém kontě má deset samostatných profilových CD. Podílel se mimo jiné na natáčení několikadílných cyklů hudebních pořadů pro děti v Československé a České televizi Ostrava a v roce 2000 natočil reprezentativní dokument „Jak se zpívá v NJ“.

Blahodárný vliv na umělecký růst jednotlivých oddělení Ondrášku mají sborové festivaly a soutěže. Rovněž výměnné pobyty u špičkových těles a setkání s partnerskými sbory přinášejí nezapomenutelné zážitky, krásná přátelství umocněná často hlubokými dojmy ze společných koncertů. Ondrášek rovněž organizuje sborové semináře a soutěže regionálního i celostátního charakteru. Ondrášek se tak stal neodmyslitelnou součástí kulturního života města Nového Jičína. Za tuto činnost se sboru dostalo mnoha ocenění. V roce 2008 byl oceněn titulem „Sbor roku“.

Sbor je členem Unie českých pěveckých sborů.

Kde nás najdete?

ONDRÁŠEK NOVOJIČÍNSKÝ SBOR ZUŠ
Derkova 1
741 01 NOVÝ JIČÍN
CZECH REPUBLIC
TELEFON: +420 556 708 488
MOBIL: +420 603 312 339
E-MAIL: ondrasekzusnj.cz
INTERNET: www.ondraseknj.cz
GPS: 49°35’32.034″N, 18°0’38.141″E
NA MAPĚ: Najdete nás zde


Zvětšit mapu