ZAOSTROG – krátké zprávy

ZPRAVODAJSTVÍ UKONČENO

18.09. (22:00)
— 9.den – Návrat do Nového Jičína.

16.09. (22:00)
— Fotografie ze 7. dne v Zaostrogu najdete na tomto odkazu.

14.09. (22:00)
— 5.den – Po včerejším zdařilém koncertě jsme dnes aktivně odpočívali a to takovým způsobem, že už v 8.00 jsme seděli v autobuse a ujížděli do Mostaru, který leží ve vnitrozemí a je důležitým centrem Bosny a Hercegoviny. Na hranici to šlo hladce, nicméně po pár minutách jsme zjistili, že se nacházíme v zemi, kde se ještě před patnácti lety válčilo a jizvy tohoto konfliktu byly patrny takřka na každém kroku. Ačkoli samotný Mostar žije čilým stavebním tempem, ani zde se ještě zdaleka nepodařilo vrátit stav věcí do původní podoby. Ale procházka Starým městem rozhodně stála za to a návštěva nejstarší mešity byla pro mnohé z nás prvním skutečným setkáním s islámem. No a na tržnici a bleším trhu to bylo vskutku exotické. Těch tretek! Odpoledne jsme dorazili do Medžugorje – magického místa, které již třicet let budí pozornost a vášnivé diskuze celého nejen křesťanského světa a kde se dodnes zjevuje Panna Maria několika mladým lidem se svým poselstvím světu. Někteří využili této zastávky k návštěvě kostela a nedalekých poutních míst, někteří se prodírali obchůdky a stánky s více či méně vkusnými suvenýry. Většina si pak dala svačinu a hlavně hasila žízeň u kašny, protože odpoledne stoupala rtuť teploměru hodně nad 30 st. Závěr zájezdu byl díky Svatčině režii skutečnou třešničkou na dortu. Koupání pod vodopády Kravica v kouzelném údoli Neretvy byl zážitek, na který se nezapomíná. Přestože jsme si dnešní „volný“ den náramně a dosyta užili, většina Ondrášků si ještě před spaním dopřála pyžamový mejdan, který zorganizovalo vedení kempu. Zítra se vše vrátí do normálu, abychom příliš nezvlčili. Tak dobrou noc Vám doma.

14.09. (22:00)
— Fotografie z 5. dne v Zaostrogu najdete na tomto odkazu.

12. – 13.09. (22:00)
— 3. – 4.den – Oba pracovní dny se nesly ve zvýšeném pracovním usílí, protože nás čekal úterní, takřka noční koncert v místním františkánském kostele. Nicméně jsme si našli čas na odpolední vodní radovánky a další přijemné aktivity spojené s pobytem v Zaostrogu. Po strategické domluvě jsme šli do rizika, že na koncertě zazní dvě premiéry (třídenní příprava) a tato strategie se ukázala jako nadmíru šťastná. Nejen premiérové skladby, ale i celá koncepce koncertu byla odměněna STANDING OVATIONS :). Sami jsme se odměnili návštěvou Daniho zmrzlinového království a teď už Vám všem, totálně zničení, máváme ze svých pelíšků :) LAKU NOČ (Dobrou noc)!

13.09. (22:00)
— Fotografie ze Zaostrogu najdete na tomto odkazu.

12.09. (22:00)
— Fotografie ze Zaostrogu najdete na tomto odkazu.

11.09. (22:00)
— 2.den – Den opět jako vymalovaný. Ranní přísně dobrovolný běh a rozcvička, otevřeli první společné jitro v Zastrogu. Naše milé vedoucí přichystaly výbornou snídani jako od maminky :). Se spokojenými bříšky jsme absolvovali dopolední zkoušku, která byla díky nižším dopoledním teplotám daleko příjemnější, než ta odpolední. Samozřejmě jsme nezapomněli na koupání, opalování a PITNÝ REŽIM :). Tento příjemně strávený den zakončila večerní kolektivní hra na pláži – viz. foto. Krásnou noc :).

10.09. (22:00)
— 1.den – Zdárně jsme dorazili do Zaostrogu, kde od rána panuje modré nebe a teplé moře. Teplota vzduchu se pohybuje okolo 32 stupňů ve stínu. Po náročné cestě, jsme se ubytovali a nastolili všeobecný relax spojený s vodními hrátky, či opalovaním. Před večeří ještě proběhla první zkouška sboru a nemohla chybět i večerní náštěva u našeho nejoblíbenějšího chorvatského zmrzlináře Daniho, s ochutnávkou jeho úžasné zmrzliny. Do postele nikoho přemlouvat nemusíme:)………………DOBROU NOC přeje DPS Ondrášek.

10.09. (22:00)
— První fotografie ze Zaostrogu najdete na tomto odkazu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.