FOTO: Ondrášek – Mezinárodní setkání mládežnických sborů – Persan ≡ Francie – červen 2019

Ve dnech 19. až 26. června 2019 se novojičínský Ondrášek zúčastnil 10. mezinárodního setkání mládežnických sborů ve francouzském městě Persan nedaleko Paříže. Festival je pořádán jako bienále členy a příznivci místního sboru Chanterie, který právě oslavil 30. výročí svého založení.

Na bezmála padesátičlenný Ondrášek čekal program, plný zpěvu, zajímavých setkání i poutavých výletů na důležitá místa, kudy kráčela francouzská historie jako katedrála v Remeši či zámky Chantilly a Vaux-le Vicomte. Koncertní sbor se představil na třech koncertech a dokázal si okamžitě získat přízeň a sympatie posluchačů jednak díky precizně provedenému programu a jistě i díky skromnému a přátelskému vystupování.

Pravděpodobně nejsilnější dojmy si Ondrášci odvážejí ze společných setkání a pobytu v rodinách hostitelského sboru. Zde naše děti prokázaly i přes mnohé jazykové obtíže svou dovednost a odvahu, což francouzští přátelé nesmírně oceňovali. Do Nového Jičína se tak vrací sbor obohacen o nové zkušenosti a poznání s vyhlídkou, že se do tohoto krásného koutu Francie jistě vrátíme.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Fotogalerie, Multimédia. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.