FOTO: Hrášci na Raduni

Po zahraničních akcích Rarášků, Kulihrášků a Ondrášků se na cesty vydalo 18. června i naše nejmladší sborové oddělení – Hrášek. Autobus je spolu s několika kamarády ze starších přípravek „vyplivl“ nedaleko Jakubčovic, odkud putovali údolím řeky Raduňky až k zámku Raduň.

Svou fyzickou zdatností překvapili nejen dospělý doprovod, ale možná i sami sebe, neboť v cíli měli našlapáno bezmála šest kilometrů. Během cesty zvládli nejen sníst většinu svačiny, přezpívat bohatý repertoár, ale i zpozorovat veškerou flóru i faunu včetně broučků, pavoučků a chlupatých housenek.

Zaslouženou odměnou jim byla návštěva zámku Raduň, kde jim milé paní průvodkyně ukazovaly „princezny a prince“ na obrazech, zařízení dámského a pánského salónu, jídelny, knihovny, vybavení koupelny, prádelny, pokoje pro guvernantky i hračky, se kterými si malé komtesky a jejich bratříčci hráli. Pohotovými reakcemi a svými odbornými dotazy děti prokázaly bohaté znalosti a vědomosti. Kromě nákupu suvenýrů pak bylo pomyslnou tečkou výletu opékání špekáčků u suchdolského hřiště. Letošní jednodenní výlet Hrášků tak shrnuje věta jedné z malých účastnic: „Já jsem tak ráda, že jsem jela…“

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.