FOTO: Novoroční koncert 2013

V sobotu 5. ledna proběhl tradiční Novoroční koncert Novojičínského sboru ZUŠ Ondrášek. Na prvním koncertu se postupně představili Hrášci, Rarášci, Kulihrášci, koncertní sbor Ondrášek a Komorní sbor. Jako host vystoupila Ptáčata, přípravné oddělení Rychnovského dětského sboru ZUŠ Carmina. Každé oddělení zhodnotilo rok 2012 a předvedlo nastudovaný repertoár. Komorní sbor překvapil originálním provedením tradiční čínské lidové písně Mo Li Hua, kterou připomněl své úspěšné vystoupení na mezinárodním festivalu v jihočínském Kantonu na sklonku minulého roku. Na druhém večerním koncertu (opět všechna oddělení kromě Hrášků a hosté z Rychnova nad Kněžnou) se uskutečnil každoroční ceremoniál loučení se členy, kteří končí v koncertním sboru. Také jsme se loučili s některými členy Komorního sboru, kterým již pracovní povinnosti nedovolí dále v tomto tělese účinkovat.

A jedna novinka na závěr: Od členek Komorního sboru vzešel nápad vytvořit na bázi Komorního sboru smíšený sbor. Proto se vyzývají všichni bývalí Ondrášci (kluci), kteří by měli zájem vytvořit smíšený sbor, aby se co nejdříve přihlásili na známou adresu Ondrášku (ondrasekzus-nj.cz), kde jim budou poskytnuty další informace.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Fotogalerie, Multimédia. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.