FOTO: Ondrášek na Svatém Hostýně a v Křtinách

V sobotu 13. června se Ondrášci spolu s oderským Datiem vydali na Svatý Hostýn, aby vystoupili na 5. pouti pracovníků ve zdravotnictví.

Dopolední slavnostní mši svatou celebroval rektor baziliky na Svatém Hostýně P. Jiří Šolc, který nešetřil slovy chvály na adresu obou těles. Odpoledne se Ondrášek i Datio představili  společným 40-ti minutovým programem, který panujícím vedrem znavení poutníci přijali s velkým povděkem, protože bazilika i v tomto rekordně horkém dni skýtala příjemné klima. Po koncertě se sbory rozdělily a Ondrášci se vydali dále na jih do Jedovnice. Zde jsme strávili příjemný zbytek dne u rybníka, někteří se koupali, jiní se jen tak „plácali“ u vody a ti co měli ještě dostatek sil, ti se vydali na 5 km okruh okolo rybníka. Zkrátka všichni jsme si to užívali po svém.

Nedělní ráno bylo po noční bouřce neskutečně osvěžující. Po snídani jsme  vyrazili směr Macocha.  Dvouhodinová procházka a jízda na lodičkách v Punkevní jeskyni (7 stupňů Celsia) nás ohromně pobavila díky bezvadným průvodcům, kteří byli  nakonec odměněni našim libým zpěvem. Odpoledne jsme už byli zase v plné práci a se smíšeným  sborem CANTILA jsme si připravili hodinový koncert v poutním kostele Jména Panny Marie ve Křtinách. K našemu velkému překvapení se i zde sešlo početné publikum, které mělo ten den možnost vybrat si mezi Hradišťanem (v nedaleké jeskyni Balcarka), houslistou Svěceným (v Macoše) nebo lenošením u vody. Ti, co se rozhodli pro Ondrášek, určitě nelitovali, protože  koncert se nám vydařil  náramně a naši nesmírně vstřícní hostitelé nás odměnili poutními lázeňskými oplatky. Po koncertě nám na cestu domů  ještě požehnal  Mons. Jan Peňáz,  současný správce kostela a významný teolog a filozof. Jeho zajímavý a nezaměnitelný způsob komunikace sice způsobil, že jsme domů dorazili později, než jsme původně plánovali, ale to snad nikomu příliš nevadilo.

Koncerty na Svatém Hostýně a ve Křtinách byly posledními aktivitami této 48. sborové sezóny a jsou už historií.

A tak nezbývá, než popřát všem Ondráškům krásné a pohodové léto a všem našim fanouškům, příznivcům, kamarádům, prostě všem Vám , kteří sledujete naše  počínání slibujeme, že se po prázdninách budeme činit, seč nám budou síly stačit, protože naše sborové padesátiny jsou už za dveřmi !!!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.