FOTO: Rarášek na jarním soustředění 2017

Jako každý rok i letos Rarášci absolvovali jarní soustředění, které se již podruhé konalo v Suchdole nad Odrou v Penzionu Poodří.

Téměř půl hodiny po příjezdu se začalo s intenzivním nácvikem, který se s přestávkami přehoupl až přes poledne. Tělesnému nasycení v blízké restauraci Centrum předcházela duchovní strava, kterou nám nabídl zapálený průvodce Muzea moravských bratří umístěného naproti penzionu. Děti si odnesly nejen spoustu letáků a orazítkovaných materiálů, ale i spoustu zážitků – mj. si na vlastní kůži vyzkoušely způsoby mučení, např. zavření do klády. Po obědě nám plná bříška splaskávala procházkou k přehradě Kletné, cestu nám zpříjemnilo teplé jarní sluníčko. Po procházce a krátkém odpočinku čekala děti již kratší odpolední zkouška, na které nás poctil návštěvou místní rodák pan učitel Zajíček. Po zasloužené večeři jsme s velkým zapálením hráli celý večer společenské hry, které připravila asistentka Míša. Pak nezbývalo než zalézt do postelí a odpočinout si na nedělní ranní rozcvičku a poslední dopolední zkoušku. U večeře, snídaně a svačin jsme úspěšně zdolávali obrovské hromady vánoček, bábovek, buchet, makovců, muffinů a dalších dobrot, za které všem rodičům moc děkujeme!

Nutno dodat, že se soustředění náramně vydařilo, dětem se (snad) líbilo a plody naší práce si tak můžete poslechnout na Jubilejním a Jarním koncertě, kam Vás srdečně zveme!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Fotogalerie, Multimédia. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.