FOTO: Rarášek – Návštěva šumperského sboru Motýli – Šumperk – květen 2019

Ve středu 15. května k nám přijela vzácná návštěva, a to přípravné oddělení Barevné děti šumperského sboru Motýli. Děti strávily krásné dva dny v Novém Jičíně a po té jsme my odjeli na výlet do Šumperka.

V pátek jsme se po krátké zkoušce nalodili do našeho korábu, který neřídil nikdo jiný než náš sborový řidič Slávek a mohli jsme vyrazit na cestu… První zastávka byla v Mladečských jeskyních. Zde byla pro děti jistě největším zážitkem zkouška pravé jeskynní tmy nebo objev kostry jeskynního medvěda. Poté jsme se přesunuli na hrad Bouzov. V době naší návštěvy proběhly hned tři svatby a děti nám chtěly utéct na svatební hostiny. Stačit jim však musely jejich svačinky z domova, které na sluníčku v podhradí Rarášci zbaštili a mohli jsme pokračovat na prohlídku hradu. Svými zvídavými dotazy v průběhu prohlídky Rarášci trochu potrápili mladou paní průvodkyni, která to však ustála a poté jsme se autobusem opět přesunuli o něco blíž našemu cíli. Avšak né uplně – čekala nás poslední zastávka, a to v muzeu tvarůžků v Lošticích. Prohlídka byla velmi zajímavá a interaktivní, avšak děti se nejvíc e těšily na utrácení penízků v podnikové prodejně. Přestože jsme smrduté sýry uzavřeli do boxu v autobusovém podpalubí, typický odér tvarůžků se autobusem nesl již po celou dobu.

A to se již nacházíme v cílovém Šumperku. Stihli jsme si projít město a pak jsme již „vtrhli“ do zkoušky sboru, kde si naše děti Šumperáci rozebrali a odjeli do rodin.

Ráno jsme se všichni opět shledali u našeho autobusu, plni zážitků z večera. Dopočítat se čísla snědených pizz a zmrzlin bylo takřka nemožné :) Následoval výlet do zámku ve Velkých Losinách, který se dětem velmi líbil, mohli jsme si zazpívat i pár písní na krásném zámeckém nádvoří. Výlet jsme zakončili nákupem suvenýrů a volným časem stráveným na blízkém hřišti.

Na oběd děti odjely opět do rodin a odpoledne nás již čekala generálka a společný koncert, který se velice vydařil – avšak byla znát již únava dětí po náročných dnech. A po koncertě rychle do autobusu a jedeme domů!

Děkujeme všem rodičům, kteří se postarali o naše šumperské kamarády a kteří podpořili náš výlet do Šumperka. Myslím, že pro děti to byl krásný zážitek, objevit nová místa naší republiky, zazpívat si krásný koncert a vytvořit nová přátelství.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Fotogalerie, Multimédia. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.