Kulihrášci na mezinárodním sborovém festivalu Gerzat

9.5.2016, pondělí

Dobré ráno ze Štrasburku, právě jsme se ubytovali v jednom z řetězce „Mister Bed“ a celý den budeme trávit prohlídkou města, návštěvou Evropského parlamentu a utrácením posledních peněz.

Včerejší  poslední festivalový den se Kulihráškům vydařil nad očekávání a myslím, že by všichni rodičové byli na svá dítka hrdí. Ze strany radnice města Gerzat, ze strany pořadatelů i ostatních sborů se na naše děti hrnula samá chvála, jak za vzorné chování tak především za předvedené výkony na všech třech koncertech. Foto najdete zde.

Pochopitelně nás to všechny těší, ale taky víme, že je ještě spousta drobností, které by se daly zlepšit. Pozdravit, poděkovat, nabídnout pomoc se zavazadlem už docela zvládáme, ale slovník některých Kulihrášků je občas docela peprný.

Asi největší slabinou je povlékání lůžkovin a balení kufrů, tady bychom doporučili pravidelný trénink, v Ondrášku se to bude dětem skutečně hodit.

Zítra plánujeme odjezd ze Štrasburku okolo 8.00 hodin ráno a pokud bude na cestách klidno, mohli bychom být v Novém Jičíně mezi 20.00 – 21.00..  Přejeme úspěšný vstup do nového týdne a zítra večer se těšíme na viděnou.

Kulihrášci

PS: Ve čtvrtek ať si děti od zpívání odpočinou (12. 5. zkouška odpadá), ale následující týden bude opět náročný. O víkendu  21. a 22. května cestujeme na celostátní soutěž do Litomyšle, moc prosíme, abyste tento termín respektovali.

 

6.5.2016, pátek

Páteční den byl úžasný. Dopoledne jsme strávili na společném workshopu s našimi přáteli z Chomutova (sbor AURUM), který pro nás připravila sympatická hlasová pedagožka Marie -Anne, která nás učila zajímavým novým způsobům pěveckého vyjádření. Po obědě jsme se vydali do 20 km vzdáleného Clermont – Ferrand, kde jsme si užívali nádhernou architekturu starého města s četnými kostely a katedrálou. Tak došlo na několik improvizovaných minikoncertů, které okamžitě přilákaly spousty turistů. A pochopitelně nezbytné focení na nejhezčích místech města. Po večeři nám  uspořádali naši neskonale pozorní pořadatelé taneční večer a děcka se dosyta vyřádila na písničkách Michala Davida.

Dnes po dopoledním nákupu v obchodním centru proběhne opět společný nácvik na závěrečný koncert a odpoledne proběhne šňůra festivalových koncertů. My vystupujeme odpoledne v divadle na koncertě klasické hudby. Doufejme, že se vše vydaří a sympatie, které jsme zde získali, ještě přiživíme. Jsme všichni zdraví a máme se skutečně skvěle. Přejeme všem doma hezký víkend.

Kulihrášci

5.5.2016, čtvrtek

Drazí rodičové, milí přátelé,

Kulihrášek Vás zdraví z XI. mezinárodního sborového festivalu Gerzat.

Máme za sebou úvodní uvítací ceremoniál a včera jsme s velkým úspěchem absolvovali Koncert české hudby v Theatre Cornillion. Program máme nabitý společnými zkouškami, výlety a dalšími aktivitami a pořadatelé jsou velmi pozorní a milí. Co nás trochu zaskočilo je to, že vše končí velice pozdě a večeře se odehrává okolo 22 hodin. Ubytování je krásné, strava typicky francouzská s mnoha místními specialitami (což mladší část  sboru ještě nedokáže ocenit).

Počasí jsme si přivezli naprosto dokonalé a včerejší výlet do středověkého Montpeyroux skýtal úžasné výhledy do celého kraje. Přejeme i vám doma krásný víkend, my si ho rozhodně hodláme vychutnat do posledního doušku.

Kulihrášci

Více foto zde.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.