Ondrášek je vítězem 23. ročníku mezinárodního sborového festivalu duchovní a vánoční hudby Cantate Domino

Ve středu pozdě večer se Ondrášci vypravili na dlouhou cestu do druhého největšího litevského města Kaunas, kde se v těchto dnech (17.–20.12.) koná 23. ročník mezinárodního sborového festivalu duchovní a vánoční hudby Cantate Domino.

Festivalové klání probíhalo v pátek v několika kategoriích. Ondrášci soutěžili v kategorii mládežnické sbory – duchovní hudba a současná duchovní hudba. V obou těchto kategoriích Ondrášci získali od porotců nejvyšší bodové ohodnocení a Zlaté pásmo. Tím si zajistili postup do sobotního finále Grand Prix spolu se sbory z Polska, Lotyšska a Ugandy.

Každý sbor soutěžil se dvěma skladbami. Ondrášci i v této kategorii zvítězili a odnášejí si Grand Prix cenu pro nejlepší sbor festivalu Cantate Domino. Nadto byli oceněni Zvláštní cenou poroty za nejlepší dramaturgii soutěžního programu, kterého se zúčastnilo 10 sborů.

Současně obdrželi Ondrášci oficiální pozvánku od předsedy poroty pana Jae-Joon Lee na koncertní turné do Jižní Koreje na rok 2017. Soutěžní část festivalu tedy byla pro Ondrášky velmi úspěšná a nyní se těší na slavnostní večerní koncert laureátů festivalu, který se uskuteční po mši svaté v jezuitském kostele sv. Františka Xaverského v centru Starého Města.

Všichni členové sboru jsou v pořádku a užívají si atmosféry festivalu. Počasí v Kaunasu je sice typicky „londýnské“, ale i tak nás druhé nejlidnatější litevské město přivítalo svým magickým Genius loci.

Zdravíme všechny domů a děkujeme za vaši podporu.

Účast na festivalu v Kaunasu byla spolufinancována z rozpočtu města Nový Jičín.

cantate-domino-litva

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.