Ondrášek – Oslavy 55. výročí sboru ≡ Nový Jičín – březen 2022

U příležitosti 55. výročí založení sboru Ondrášek se uskutečnily v měsíci březnu 2022 dva slavnostní koncerty v Beskydském divadle. Oba koncerty zahájila znělka zakladatele sboru pana prof. Václava Ptáčka Vivat Nový Jičín.

Na prvním koncertě 18. března se představila všechna současná přípravná a koncertní tělesa pěveckého sboru Ondrášek. Na koncertě byly oceněny členky Sdružení přátel sboru za dlouholetou a obětavou činnost. Oceněny byly taktéž tři nejdéle zpívající členky komorního sboru. Na závěr koncertu zazněly písničky Josefa Zajíčka – Rozdávejme lásku svou a píseň Václava Ptáčka Pod našima vršíčkama.

FOTOGALERIE Z KONCERTU 18. BŘEZNA

Na koncertě 19. března už nevystupovalo nejmladší přípravné oddělení Hrášek, ale vystoupil více jak stočlenný „Jubilejní sbor“ bývalých členů Ondrášku, kteří od srdce zazpívali repertoár a dokázali, že písničky i po delší době jim utkvěly v paměti. Na koncertě byly také oceněny maturantky, které završili mnohaleté působení v koncertním sboru.

Slavnostní část koncertu pokračovala i oceněním bývalých a současných spolupracovníků, muzikantů a sbormistrů. Ocenění vedení sboru předal i zástupce města. Josef Zajíček navíc obdržel z rukou zástupce UČPS  ocenění Hlavního výboru Unie českých pěveckých sborů za dlouholeté a úspěšné vedení pěveckých sborů.

Slavnostní koncert byl završen společným zpěvem účinkujících s diváky Beskydského divadla.

FOTOGALERIE Z KONCERTU 19. BŘEZNA

Slavnostní koncerty byly završeny Slavnostním plesem ve společenském sále Varroc za přispění taneční kapely PHS Davida Cindlera a cimbálové muziky BAČA.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.