Soustředění Chorvatsko – Zaostrog (Rarášek + Kulihrášek)

Rarášci a Kulihrášci byli ve dnech 31. 5. až 9. 6. v Chorvatsku na soustředění.

POSLEDNÍ AKTUALIZACE – 7.6. — 23:35

7.6. (pátek) — 23:30 – Dnes byl poslední celý den stravený v Zaostrogu. Na posledním večerním nástupu se rozdávaly pamětní listy, vyhlašovaly výsledky z odpoledních plaveckých soutěží a rozdávaly diplomy za úklid, či největší „prasátka“ táboru:). Je nám líto, jak rychle soustředění uteklo. Hlavně proto, že v posledních dnech se počasí přiblížilo letním chorvatským teplotám. Zároveň se však těšíme na návrat do naší rodné vlasti. PŘEDPOKLÁDANÝ PŘÍJEZD DO NOVÉHO JIČÍNA BUDE V NEDĚLI OKOLO 7. HODINY RANNÍ, JELIKOŽ ODJEZD ZE ZAOSTROGU SE PLÁNUJE JIŽ OKOLO 2. HODINY ODPOLEDNÍ! PŘESNĚJŠÍ INFORMACE BUDOU POSKYTOVÁNY V PRŮBĚHU CESTY!

7.6. (čtvrtek) — 23:18 – Čtvrteční den byl věnován chvilkovému dopolednímu pěveckému opakování, odpoledním vodním hrátkám, ale hlavně připrávě na maškární průvod masek Zaostrogem, který poté započal po večeři. Byla to opět velkolepá akce plná zpěvu, dobré nálady a skvělé zmrzliny. Myslím, že čtvrteční fotky nepotřebují žádný další komentář.

7.6. (pátek) — 7:18 – Ve středu brzo ráno se z chorvatské sestavy oddělila dvoučlenná výprava Josef Zajíček a Petr Kocián, která se vydala východním směrem do Japonska na oslavu 50. výročí našeho partnerského sboru z Odawary. V Japonsku se zúčastní nácviku a slavnostního koncertu (Fauré a Poulenc) v Tokiu. Sbormistr navíc představí japonským kolegům českou lidovou hudbu (Mácha, Raichl) na sborovém workshopu. Tímto všechny doma i v Chorvatsku zdravíme, jsme v pořádku. Konničiwa. Josef a Petr.

5.6. (středa) — 21:40 – Středeční odměna, za vydařený koncert ve formě výletu do Dobrovníku, byla opravdu nádherná. Město bylo po všech stránkách úchvatné, děti nadšené a vedoucí spokojení. Tři hodiny strávené v tomto historickém městě nám utekly jako voda a my se museli vydat nazpátek. Po večerce následovala „nečekaná akce“ ve formě stezky odvahy. Musím dodat, že Rarášci byli statečnější než Kulihrášci :). Všichni byli nadšení a obohaceni o další zážitky.

4.6. (úterý) — 21:40 – Máme za sebou koncert v Zaostrogu, který se podle reakcí publika vydařil. Posluchačům se představili jednotlivě Rarášci a Kulihrášci a potom taky společně. V repertoáru jsme měli jak duchovní skladby tak také lidové písně. Kostel byl zaplněn zčásti chorvatskými a zčásti německo-holandskými návštěvníky, kteří si s námi na závěr zazpívali Tancuj, tancuj, vykrúcaj. Po dobře odvedené práci jsme zamířili – ostatně jako obvykle – k Danimu na zmrzlinu. Zítra nás čeká výlet do Dubrovniku.


Koncert v kostele v Zaostrogu.


Na zmrzlině u Daniho.


U moře v Zaostrogu.

4.6. (úterý) — 11:40 – Probuzení do pondělního rána bylo více než příjemné, jelikož nás čekal pohled na jasné nebe a připravenou snídani v podobě ondráškovských švédských stolů. Po snídani následovala zkouška v kostele, jelikož již dnes nás zde čeká v 18hod. koncert. Vytvořili se i konečné skupiny zpěváků, Rarášků i Kulihrášků, kteří postupují do vyšších oddělení. Děti zpívaly s elánem a nadšením, tudíž se místní obyvatelé i turisté mají na co těšit:). Jako odměnu po zkoušce jsme si mohli dopřát výbornou zmrzlinu od místního skvělého zmrzlináře Daniho. Po obědě následoval odpolední klid ve formě opalování a lehkého „čvachtání“ ve vodě (po kotníky:)). Před večeří bylo provedeno krátké pěvecké opakování nastudovaného repertoáru.

3.6. (pondělí) — 12:40 – Dopoledne proběhla zkouška v místním kostele, kde budeme mít v úterý v 6 hodin večer koncert.


Kostel v Zaostrogu ….


… kde budeme mít v úterý koncert.


Zkouška v kostele v Zaostrogu.

3.6. (pondělí) — 8:40 – Dnes je opět pěkné počasí. Po ranní rozcvičce a snídani bude následovat opět pravidelný denní program.


Ráno v kempu.


Ranní rozcvička.


Snídaně.

2.6. (neděle) — 9:40 – Včera po našem příjezdu ještě párkrát zapršelo, dnes však je již obloha bez mráčků, svítí slunce a vypadá to, že nás čeká pěkné počasí. Po snídani začala první zkouška. Odpoledne jsme se vypravili do centra Zaostrogu do místního kostela na zkoušku. Během dne jsme ve volném čase došli i k moři, které ale ještě není na koupání. Uvidíme, zda do konce týdne se voda trochu oteplí.

První zkouška.

1.6. (sobota) — 12:00 – Kulihrášci a Rarášci dorazili do Zaostrogu v Chorvatsku do kempu. Počasí v Zaostrogu: 18 stupňů, polojasno.

Zaostrog.

Jadran.

Náš kemp.

Po příjezdu do kempu jsme si udělali krátkou zkoušku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.