Vytvoříme smíšený sbor? – VÝZVA KLUKŮM ONDRÁŠKŮM

Pánové ONDRÁŠCI,

nějaký klasik kdysi prohlásil: „VOX POPULI – VOX DEI“.

Proto se obracím na Vás s myšlenkou, která skutečně vzešla z lidu – od současných členek KOMORNÍHO SBORU.

Děvčata (věk 18 – 30 let) mne požádala, abych oslovil bývalé Ondrášky – kluky – s myšlenkou vytvořit prvně v šestačtyřicetileté historii skutečný smíšený sbor. Já tuto iniciativu vítám, protože práce se smíšeným sborem otevírá další repertoárové možnosti, ale i mezilidské vztahy a vazby bývají otevřenější a přirozenější… Prostě mohla by to být větší sranda :-)))

Pokud Vás tato informace oslovila, ozvěte se na známou adresu: ondrasekzus-nj.cz

Bude-li Vaše reakce pozitivní, počítáme s první zkouškou smíšeného sboru v rámci soustředění v Trojanovicích 23. – 24. února 2013 (so-ne).

Zpočátku by se jednalo o jakýsi „občasný sbor“ a teprve čas ukáže, zda je tato myšlenka životaschopná. Nicméně, bylo by fajn provést premiéru tohoto nového sboru v rámci Májových koncertů a hlavně prezentovat sbor na Slavnostech města, které se ponesou v duch oslav 700 let založení Nového Jičína ve dnech 6. – 8. září 2013 a dala by se tak zajistit větší publicita.

Pro Vaši představu píšu jména kluků, které si vybavuji. Zároveň se omlouvám všem, na které jsem nechtě zapomněl a prosím, aby se v případě zájmu ozvali sami. Rovněž se nebráníme zájmů těch, kteří Ondráškem neprošli, ale mají upřimný zájem a alespoň elementární zkušenosti se sborovým zpíváním. Prosím, ozvěte se se svými názory, ať jsou již kladné či záporné.

Rozhodně za pokus to stojí, tak pojďme do toho!

Krásný a nadějný nový rok 2013 přeje

Josef Zajíček

Bývalí členové od roku 1992 po současnost:

Víťa Bednář, Marek Číp, Dominik David, Filip Hampl, Ondřej Haitl, Vláďa Halíček, Vítek Havelka, Tomáš Hrňa, Štěpán Hruška, Petr Hůla, Petr Kala, Franta Kyselý, Dominik Luong, Lukáš Machač, Vojta Majkus, Jirka Michálek, Pavel Mokroš, Martin Orság, Martin Petráš, Lukáš Pobořil, Danek Pospěch + bráchové, Ondra Přikryl, Mirek Rešl, Tomáš Říha, Jirka Řehák, Honza Řezáč, Robin Suchánek, Tomáš Salaj, Honza Sehnálek, Danek Ševečka, Martin Šimíček, David Stančík, Martin Swiač, Lukáš Šajtar, Radek Škarka, Jirka Tomíček, Kuba Varmuža, Martin Zajíček, Tomáš Zajíček, David Zuzaňák.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.